Protestujúci proti Gorile + futbalový fanúšik = Nepriateľ štátu č.1

Autor: Michal Brestovanský | 4.2.2012 o 11:54 | (upravené 4.2.2012 o 16:20) Karma článku: 12,36 | Prečítané:  3399x

V prvom rade musím povedať, že som sa protestu Gorila II nezúčastnil ( najbližšie miesto protestu som mal 70 km vzdialené), ale všetkých protestujúcich podporujem a dúfam, že v protestoch neprestanú. Ide o to, že celú dobu ako bol ohlásený protest, som sa tešil na ten deň, čo znova vyprodukujú naše médiá. Ako zas vytvoria rôzne senzácie a televízne reportáže budú účelovo zostrihané.

Znova ma nesklamali, titulky ako „Protest sprevádzali obrovské násilnosti“, „Protest muselo ukončiť vodné delo, 4 zatknutý“ a pod. Nikto, ale fakt nikto sa nevenoval, hlavnému účelu tohto protestu. Preto som bol hlavne zvedavý na názor obyčajných ľudí, kt. sa protestu zúčastnili. Tak som si prečítal ich reakcie na blogoch a diskusiách. Ani nemusím hovoriť, ako sa tvrdenia jednej a druhej strany rozchádzali. Z ľudí bola cítiť frustrácia, ako o danom proteste informujú média. Cítili sa byť dotknutí, že ich všetkých hádzali do jedného vreca spolu s tým minimom ľudí, ktorí sa dopustili menších výtržností. Takže aj dôchodca medzi protestujúcimi, bol zrazu označený ako nejaký chuligán.

Tu by som chcel poukázať, ako asi sa cíti fanúšik slovenského futbalu, a konečne si to na vlastnej koži môže vyskúšať iná skupina ľudí. Presne takto isto informujú média o futbalových fanúšikoch a o situácií na našich štadiónoch. Vždy vidíme titulky, len toho zlého čo sa odohralo. Reportáže na TV Joj a Markíza sa venujú v dvoch spravodajských blokoch policajným manévrom pred a na štadióne. Reportér roztrasenou rukou ohlasuje čo všetko sa deje, ako keby bol niekde na bojovom poli v Afganistane a nakoniec obe televízie zverejnia možno 30 sekundovú reportáž z priebehu zápasu a to nehovorím, že nikde nie je vidno choreografie a support fanúšikov, pričom tieto sú aspoň pri zápasoch Spartaka a Slovana na európskej úrovni. To isté bolo možné vidieť aj v reportážach o proteste Gorila II. Tú chvíľu čo som poprepínal jednotlivé tv stanice som videl len zábery na pár ľudí, ktorí sa snažili dobiť do Úradu vlády, vybuchujúce petardy a nesmel chýbať záber na vodné delo. Ako keby chceli médiá poukázať a povedať občanom „Čo si to dovoľujete protestovať? Právo zverejniť a upozorniť na neprávosti máme len my. Ak to skúsite aj nabudúce, štátna moc sa o vás postará.“

Netvrdím, vždy sa nájdu ľudia, ktorí svojím správaním vytŕčajú z davu. Pri takom množstve ľudí to je celkom normálne. Samozrejme, že včera bolo viac výtržností, ale to bolo dané tým, že protestu sa zúčastnilo nepomerne viac ľudí oproti poslednému protestu. To isté možno povedať o zápasoch Spartaka a Slovana, resp. Prešova a Zlatých Moraviec. Je jasné, že viac výtržnosti sa udeje keď bude na štadióne 15 tísic ľudí ako 2 tisíc. Ale z vyjadrení médií je jasné, že médiá sa snažia ľudí od ďalších protestov a zápasov odhovoriť.

Veľmi ma mrzí to, že média či už o fans alebo o proteste Gorila informujú tak ako informujú a zamlčujú skutočnosti. Ale na druhej strane som aj rád, pretože si čím ďalej viac a viac ľudí uvedomí akú špinavú hru hrajú. A ľudia možno prestanú veriť všetkému čo v médiách vidia. Preto všetkých vyzývam aby sa osobne zúčastnili na protestoch alebo na futbalových resp. iných športových zápasoch a sami sa presvedčili a zistili, čo je skutočná pravda.

Protestujúci občania proti gorilám a futbalový fanúšikovia nie sú nepriatelia štátu!!!

...tým je v tejto republike niekto úplne iný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?