Spojme sa pre futbal, ale proti fanúšikovi!

Autor: Michal Brestovanský | 26.4.2012 o 12:37 | Karma článku: 7,42 | Prečítané:  1047x

Finále Slovenského pohára, v súčasnosti Slovnaft Cup-u sa tento rok uskutoční tradične ako po minulé roky 8. mája. Zápas vysiela RTVS a pri spojení RTVS so SFZ je v tom vždy nejaký háčik.

 

V tomto prípade je to netradičný čas výkopu a to o 12:30. SFZ argumentuje tým, že tomu tak je z dôvodu kolízie so zápasmi na MS v hokeji, ktoré RTVS vysiela. V ten deň sa popoludní hrajú 2 zápasy, o 15:15 Bielorusko: Kazachstan a o 16:15 Lotyšsko: Taliansko. Prvý zápas nás z pohľadu vývoja v našej skupine môže zaujímať, ale bude mať pri ňom RTVS väčšiu sledovanosť ako by malo finále Slovnaft Cup-u? Futbal má u nás také postavenie ako má, štadióny zívajú prázdnotou(výnimkou sú zrejme len zápasy Spartaka Trnava). SFZ preto už dlhodobo razí cieľ, že zápasy finále Slovenského pohára umiestňuje do menších miest, vzhľadom, že sa očakáva väčšia návšteva. Takto sa však ľudia do hľadiska nelákajú. V Bardejove bola zrejme veľká radosť, keď sa rozhodlo, že finále pohára sa uskutoční tam. Následne po ohlásení času výkopu prišlo asi vytriezvenie. Čas výkopu finále národného pohára o 12:30 nemá asi nikde na svete obdobu. Aj keď svojho času hrávala Artmedia Petržalka svoje ligové zápasy v nedeľu o 10:30. Predsa však finále pohára je niečo iné ako ligový zápas.

Neviem aký význam má vysielať finálový zápas Slovnaft Cup-u o 12:30. Väčšiu sledovanosť by malo myslím si aj Ela Hop. Taktiež Slovnaft mohol viac zabojovať a dostať svoju značku do lepšieho vysielacieho času. Keď už veci nevieme robiť poriadne tak ich nerobme. Je zbytočné vysielať finále pohára v takom čase. Nikomu to neprospeje. Ani RTVS, ani futbalu, ani návšteve na zápase. Radšej nedávajme ten zápas vôbec! Som veľký fanúšik futbalu, ale o 12:30 by ma na finále pohára nikto nedostal. Ľudia v Bardejove sa na zápas určite pripravovali a tešili naň. Aj štadión kvôli tomu prešiel viacerými úpravami. Tak im to neberme. Dajme čas výkopu aspoň na 16:00, nech si zápas užijú aspoň oni. Bude vyššia návšteva na štadióne a to bude mať zrejme lepší efekt aj na rozvoj futbalu nielen v Bardejove ale aj okolí.

Nuž ale všetky zainteresované strany (SFZ, RTVS, Slovnaft) po dlhých úvahách asi dospeli k záveru a vybrali podľa nich najideálnejšie riešenie. Zabudli však na jedno, a to, že do debaty zabudli zapojiť toho najpovolanejšieho, a to futbalového fanúšika.

Futbalu zdar!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?